Bilecik 1969 Spor müsabakasındaki olaylarla ilgili açıklamamız

10.10.2022
A+
A-
Bilecik 1969 Spor müsabakasındaki olaylarla ilgili açıklamamız
Reklam

9 Ekim 2022 Pazar günü Bölgesel Amatör Lig 11. Grup 2. haftada oynamış olduğumuz Bilecik 1969 Spor maçı öncesinde ve sonrasında çıkan olaylarla ilgili basında çıkan asılsız haberlerden dolayı bir açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.

Maç günü bazı Bilecik 1969 Spor taraftarlarının ellerinde alkol şişeleri ile birlikte stada girdikleri, statta alkol tükettikleri halde emniyetin müdahale etmemesi olayların başlamasına neden olmuştur. Rakip takım taraftarlarının maç boyunca küfürlü tezahüratlarda bulunmamaları ve taşkınlık yapmalarına rağmen takım olarak kendilerine kesinlikle karşılık verilmemiş, olayların büyümemesi adına yoğun çaba gösterilmiştir. Bilecik 1969 Spor’un 3-0 öne geçmesine rağmen müsabakayı izlemeye gelen taraftarlarımız sükunet içerisinde maçı izlemeye devam etmiş her hangi bir taşkınlık yapmamıştır.

Müsabakada 4-3 öne geçtiğimiz andan itibaren Bilecikli taraftarlar, bulundukları tribündenki polis barikatını aşarak bizim taraftarlarımızın olduğu tribüne girmeye çalışmışlardır. Bu esnada da darp ettikleri insanlar oldu. Bizler araya girerek polislerin de yardımıyla olayları yatıştırdık.

Biz, kulüp olarak misafir takımın yönetici ve futbolcularını otobüse bindirerek yolculadıktan sonra, kendi taraftarlarının darp ettiği kişinin daha sonradan bölgeye gelen yakınları tarafından otobüslerine taş atılarak ön camları kırılmış, kuru sıkı tabanca ile ateş edilmiştir. Çıkan olaylarla kulübümüzün bir ilgisi yoktur.

Kamuoyuna duyurulur.

Reklam
BY1918fk