2021-2021 sezonu BAL statüsü yayınlandı

27.10.2021
A+
A-
2021-2021 sezonu BAL statüsü yayınlandı
Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig statüsünü yayınladı.

Statüde önde çıkanlar şunlar:

2021-2022 sezonunda BAL, 9 Bölgede, 27 grupta, toplam 260 takım ile oynanır. Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e her bölgeden 1 (bir) olmak üzere toplam 9 takım yükselir.

27 grupta son iki sırayı alan takımlar BAL’dan, bulunduğu ilin en üst yerel ligine düşerler.

Müsabakalarda 5 (beş) oyuncu değişikliği yapılabilir. Oyuncu değişiklikleri oyunu kesintiye uğratmamak adına devre arasında yapılacak değişiklikler hariç müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilir.

Bölge Birinciliği Müsabakaları:
Her Bölgede bulunan 3 grup birincisinin, kendi bölgesinde grup birincisi olan diğer takımlarla oynayacakları müsabakalar sonunda Bölge Birincisi olan 9 takım TFF 3. Lig’e çıkar

İstanbul Takımının Bulunduğu Gruptaki İstanbul Takımlarının Statüsü:
4 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir, diğer üç takım küme düşmezse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir.

Diğer 3 takımdan sezon sonu puan tablosunda en üstte olan takım BAL’da kalır. İkinci sırada olan takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada yer alan takım yerel lige düşer. 4 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir, bir takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a çıkar.

Diğer iki takımdan sezon sonu puan tablosunda üstte olan takım BAL’da kalır, diğer takım yerel lig sırlamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. 4 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir, iki takım küme düşerse, ligde kalan takım BAL’ da oynamaya devam eder.

Yerel lig sıralamasından iki takım BAL’a yükselir. 4 takımdan hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselmez ve küme düşmezse, dört takım arasında sezon sonu puan tablosunda en üst sırada olan takım BAL’ da kalır, ikinci olan takım yerel lig sırlamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada olan iki takım yerel lige düşer.

Yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir. 4 takımdan hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselemez, bir takım küme düşerse, kalan üç takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım yerel lige düşer. En üstte olanı BAL’da kalır. İkinci sırada olan takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar.

Yerel lig sıralamasından bir takım doğrudan BAL’a yükselir. 4 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselemez, iki takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir. Diğer iki takımdan sezon sonu puan tablosunda üstte olan takım BAL’da kalır. Diğer takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar.

5 İstanbul Takımının Bulunduğu Gruplardaki İstanbul Takımlarının Statüsü: 5 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir ve diğer takımlar küme düşmezse, 4 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 1 takım doğrudan yerel lige düşer. Yerel lig sıralamasından 1 takım BAL’a yükselir. 4 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt ikinci sırada olan takım ile yerel lig sıralamasından gelen bir takım ile baraj müsabakası oynar. 4 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir ve bir takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir.

Diğer 3 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen takım ile baraj müsabakası oynar. 3 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir ve iki takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 2 takım doğrudan BAL’a yükselir. Diğer 2 takım BAL’da kalır.

5 takımın hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselmez ve küme düşmezse, 5 takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 2 takım doğrudan yerel lige düşer. Yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir.

5 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt üçüncü sırada olan takım ile yerel lig sıralamasından gelen 1 takım baraj müsabakası oynar. 5 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımın hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez, birisi küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir.

Diğer 4 takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 1 takım doğrudan yerel lige düşer, 4 takımdan en alt ikinci sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen 1 takımla baraj müsabakası oynar. 4 takım arasında üst sırada yer alan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımın hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselmez, ikisi küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir. Diğer üç takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen 1 takımla baraj müsabakası oynar.

Diğer 2 takım İstanbul Takımının Bulunduğu Gruptaki İstanbul Takımlarının Statüsü: 4 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, diğer üç takım küme düşmezse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir. Diğer 3 takımdan sezon sonu puan tablosunda en üstte olan takım BAL’da kalır. İkinci sırada olan takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada yer alan takım yerel lige düşer. 4 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir, bir takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a çıkar. Diğer iki takımdan sezon sonu puan tablosunda üstte olan takım BAL’da kalır, diğer takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar.

4 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir, iki takım küme düşerse, ligde kalan takım BAL’ da oynamaya devam eder. Yerel lig sıralamasından iki takım BAL’a yükselir. 4 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse, dört takım arasında sezon sonu puan tablosunda en üst sırada olan takım BAL’ da kalır, ikinci olan takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada olan iki takım yerel lige düşer. Yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir.

4 takımdan hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselemez, bir takım küme düşerse, kalan üç takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım yerel lige düşer. En üstte olanı BAL’da kalır. İkinci sırada olan takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. Yerel lig sıralamasından bir takım doğrudan BAL’a yükselir. 4 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselemez, iki takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından bir takım BAL’a yükselir. Diğer iki takımdan sezon sonu puan tablosunda üstte olan takım BAL’da kalır.

Diğer takım yerel lig sıralamasından bir takım ile baraj müsabakası oynar. 5 İstanbul Takımının Bulunduğu Gruplardaki İstanbul Takımlarının Statüsü: 5 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir ve diğer takımlar küme düşmezse, 4 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 1 takım doğrudan yerel lige düşer. Yerel lig sıralamasından 1 takım BAL’a yükselir. 4 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt ikinci sırada olan takım ile yerel lig sıralamasından gelen bir takım ile baraj müsabakası oynar. 4 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımdan biri TFF 3. Lig’e yükselir ve bir takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir.

Diğer 3 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen takım ile baraj müsabakası oynar. 3 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir ve iki takım küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 2 takım doğrudan BAL’a yükselir. Diğer 2 takım BAL’da kalır. 5 takımın hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse,5 takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 2 takım doğrudan yerel lige düşer.

Yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir. 5 takımdan sezon sonu puan tablosunda en alt üçüncü sırada olan takım ile yerel lig sıralamasından gelen 1 takım baraj müsabakası oynar. 5 takımdan üst sırada olan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımın hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselmez, birisi küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir.

Diğer 4 takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan 1 takım doğrudan yerel lige düşer, 4 takımdan en alt ikinci sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen 1 takımla baraj müsabakası oynar. 4 takım arasında üst sırada yer alan 2 takım BAL’da kalır. 5 takımın hiçbiri TFF 3. Lig’e yükselmez, ikisi küme düşerse, yerel lig sıralamasından gelen 1 takım doğrudan BAL’a yükselir. Diğer üç takım arasında sezon sonu puan tablosunda en alt sırada olan takım, yerel lig sıralamasından gelen 1 takımla baraj müsabakası oynar. Diğer 2 takım BAL’da kalır.

Reklam
BY1918fk
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.