Başkanımız Bünyamin Yazoğlu’ndan BAL hakkında açıklamalar

23.04.2021
A+
A-
Başkanımız Bünyamin Yazoğlu’ndan BAL hakkında açıklamalar
Reklam

Başkanımız Bünyamin Yazoğlu, uzun zamandır süren belirsizliğin ardından 26 Şubat 2021 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun 16-17 Nisan 2021 tarihinde başlayacağını duyurduğu, sonrasında ise mayıs ayının sonunda başlayacağını ilan ettiği Bölgesel Amatör Lig hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkanımız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Süreç daha iyi yönetilebilirdi
Hepimizin bildiği gibi 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan ve 2020 yılının mart ayından itibaren de ülkemizde ortaya çıkan covid-19 pandemisi nedeniyle amatör ligler ve alt yapı ligleri iptal edilmişti. Bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen geldiğimiz noktada görüyoruz ki yetkili kişiler süreci maalesef iyi yönetemedi.

Sayın Cumhurbaşkanı müdahil olmasa oynayamayabilirdik
Sürecin başından beri Bölgesel Amatör Lig (BAL) ile ilgili bir belirsizlik olduğunu hep beraber takip ettik. Aylarca değerli kulüp başkanlarımızla birlikte TFF nezdinde görüşmeler yaparak ligin başlaması için görüşmeler yaptık fakat maalesef olumlu yanıt alamadık. Bir gün Ankara’da futbolcuların Sayın Cumhurbaşkanımızın konvoyunda kendisine ulaşıp durumun vahametini anlatması ile birlikte umutlarımız yeşerdi. O gün futbolcular yapılan konuşmanın ardından ligin başlaması noktasında çalışmalar yapıldı. Şayet olay Sayın Cumhurbaşkanımıza intikal etmeseydi belki de lig başlamayacaktı bile.

Bunca emek boşuna mı?
26 Şubat 2021 tarihinde TFF’nin, liglerin 16-17 Nisan 2021 tarihinde oynanacağını açıklamasının ardından her kulüp, kendi imkanları doğrultusunda çalışmalara başladı. Birçok takım çeşitli şehirlerde kampa giderek başlayacak olan sezona hazırlandı. Kulüpler; Teknik heyet, futbolcu kadroları, sağlık ekipleri, malzeme sorumluları ve diğer kulüp personelleri ile birlikte sezonun başlayacağına odaklanarak, bu motivasyonla çalışmalarını yaptılar. Her kulüpte 30-35 kişi olmak üzere bu sektöre hizmet veren binlerce insanın verdiği bunca emek boşuna mı?

Maddi ve manevi hiçbir sorumluluktan kaçmadık
Bu zorlu süreçte Bayburt 1918 Futbol Kulübü olarak maddi ve manevi hiçbir sorumluluktan kaçmadık. Yaklaşık 35 kişilik ekibimizin tüm ödemelerini yaparak üzerimize düşen sorumluluğu tamamıyla yerine getirdik. Öte yandan Antalya’da 15 günlük bir kamp programı yapıp yeni sezona tam olarak hazırlanmak adına çalışmalarımızı tamamladık. Bizler bunca yükün altına gövdemizi koymuşken futbolu yöneten kurumların da bizlere destek olmasını bekliyoruz.

Mayıs ayının sonu beklenmeden lig başlamalı
TFF tarafından liglerin başlayacağının açıklanmasının ardından kuralar çekildi ve fikstür belli oldu. Buna müteakiben de tüm kulüpler hazırlıklarını tamamladı. Şu anda maalesef sahalar kapalı ve takımlar antrenman yapamıyorlar. Bizim beklentimiz, lige katılacak olan takımlar adına çalışma olanakları sağlanması ve bir an önce uygun şartlarda çalışmalara başlamamız. Sonrasında da ligin mayıs ayının sonunu beklemeden mayıs başında başlaması yönünde.

Reklam
BY1918fk
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.